navigate_next
navigate_next
navigate_next
Jak wybrać fotel kosmetyczny

Jak dobrać idealny fotel kosmetyczny?

Oferta mebli do salonów kosmetycznych w naszej firmie jest bardzo szeroka. Aby zaspokoić  potrzeby klienta oraz personelu, należy wybrać taki mebel który w idealny sposób  zaspokoi potrzeby obu stron. Fotel kosmetyczny to najpotrzebniejszy element gabinetu kosmetycznego. Wiele zależy od jego komfortu, wytrzymałości  oraz możliwości regulacji i ustawień. W niektórych przypadkach jest ich tak wiele, że zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów.

fotel kosmetyczny

Cechy dobrego fotela kosmetycznego

Jeśli zależy nam na praktycznym fotelu do zabiegów na twarz, dekolt, czy nawet całe ciało, warto wybrać fotel kosmetyczny elektryczny.  Siłowniki pozwalają na regulację położenia fotela w wielu płaszczyznach, umożliwiają płynna regulację   poszczególnych części fotela, pozwolą też na szybkie dopasowanie położenia do potrzeb każdego rodzaju klienta.

jakie jeszcze cechy powinniśmy brać pod uwagę, poszukując wymarzonego fotela?

  • Stabilna podstawa – zdecydowana większość foteli posiada podstawę na jednej nodze. Jest ona tak wyważona, aby fotel kosmetyczny w trakcie zabiegu nie chwiał się. Jest na tyle duża aby utrzymać stabilność, ale na tyle mała aby nie przeszkadzać w trakcie pracy.
  • Solidna konstrukcja - bardziej ekskluzywne fotele wykonane są z dużo trwalszych stopów metali i dodatkowo wyposażone w liczne wsporniki sprawiające, że nawet maksymalne pochylenia poszczególnych elementów foteli kosmetycznych nie wpływają na jego stabilność.
  • Rodzaj obicia - aktualnie fotele głownie wykonywane są z eco- skóry, czyli inaczej mówić skaju. Dobrej jakości skaj ma nawet 1,5 mm oraz odporny jest na przebarwienia, łatwy jest w czyszczeniu i nie  pęka. W niektórych przypadkach można też zamówić fotele z tapicerkami które posiadają certyfikaty medyczne.
  • Sterowanie fotela – regulacja położenia fotela może odbywać się na kilka sposobów. Fotel  kosmetycznego może posiadać wbudowane sterowanie w obudowę fotela, może też posiadać pilot ręczny. Trzecim sposobem jest sterowanie za pomocą pilota nożnego, który jest dokupywany zazwyczaj oddzielnie. 

Inne  dodatkowe funkcje fotela kosmetycznego

Wiele nowoczesnych foteli ma jeszcze dodatkowe funkcje. Między innymi strefowy system podgrzewania siedziska z płynną regulacją temperatury. Więcej możliwości ustawień pozycji fotela np. obrót siedziska, ustawienie w pozycji kołyski, wysokie podnoszenie, przydatne zazwyczaj przy zabiegach pedologicznych. Do tego może dojść, np. system głośników lub vibasound, podświetlenia led. Z przydatnych funkcji jest jeszcze opcja demontażu podłokietników, kiedy chcesz mieć lepszy dostęp do klienta.

Jakie są ceny foteli

Najtańsze fotele kosmetyczne to koszt poniżej 1000zł. Są to fotele manualne, w których wszelkie regulacje następują ręcznie. W tym przypadku zazwyczaj klient musi wstać z fotela.

Następnie w kwotach około 2000 zł są fotele które mają system podnoszenia hydraulicznego. Pacjent może zostać podniesiony, leżąc na fotelu, ale trzeba użyć do tego wajchy która jest pod fotelem. Należy ją naciskać nogą, kilkukrotnie.

I ostatnia grupa foteli, to przedział od  3000 tyś do kilkunastu tysięcy. Fotele kosmetyczne elektryczne, które wszelkie sterowanie odbywa się za pomocą pilota i siłowników.

Jak widać wybór foteli kosmetycznych jest spory. Jeśli jeszcze nie wiesz jaki fotel wybrać skontaktuj się z nami.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Dodano produkt do porównania
Zapisz się do newslettera.

Nowości i promocje.

Dołącz do nas już dziś !!

Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności